تزریق ژل

برای زیباسازی صورت و نقاطی که چربی خود را ازدست‌داده‌اند، می‌توان از فیلر یا ژل استفاده کرد. این ماده حالت ژلاتینی دارد. امروزه بیشتر خانم‌ها و آقایان با اهداف گوناگون از آن استفاده می‌کنند. جوان‌سازی صورت از این طریق هزینه مقرون به‌صرفه‌ای دارد. تزریق ژل یک عمل جراحی است. در این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در زمینه تزریق ژل و کاربردهای مختلف آن در اختیار شما قرار دهیم.

تزریق ژل

افزایش سن باعث نازک شدن پوست صورت و چین و چروک‌های بیشتر می‌شود. هنگامی‌که سن افراد بالا می‌رود کلاژن و چربی پوست آن‌ها کاهش پیدا می‌کند؛ این امر باعث افتادگی پوست می‌شود. تزریق ژل مراحل مختلفی دارد. در قدم اول پزشک باید سوابق بیمار را به‌طور کامل بررسی کند. هنگام انجام این کار ناحیه درمان باید به‌طور کامل ضدعفونی شود. پزشکان ناحیه درمان را به‌صورت موضعی بی‌حس می‌کنند تا در طول درمان بیمار اذیت نشود؛ سپس در نقطه‌ای که مشخص شده مقدار معینی از ژل را تزریق می‌کنند. نتیجه این فرایند باتوجه‌به ناحیه و نوع ژل قابل‌مشاهده خواهد بود. مدت‌زمان این تزریق بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه متغیر است. دانش و تخصص پزشک، نتیجه‌بخش بودن این تزریق را تضمین می‌کند. در قسمت بعد کاربردهای تزریق ژل را به تفکیک بررسی خواهیم کرد.

بررسی مزایا و معایب تزریق ژل

از مزایا تزریق ژل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم نیاز به جراحی
 • عدم نیاز به بیهوشی
 • انجام سریع
 • عدم نیاز به ریکاوری
 • رفع افتادگی پوست در قسمت‌های مختلف صورت
 • قابل اصلاح و بازگشت در صورت عدم رضایت بیمار
 • عوارض کم
 • کاهش زیاد چروک‌های پوستی

از شایع‌ترین عوارض تزریق ژل می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • عفونت
 • درد
 • نشانه‌هایی از ورم به‌صورت موضعی
 • خون‌مردگی و کبودی
 • عدم تقارن در ناحیه‌ای که تزریق انجام شده است.

ماندگاری بوتاکس

همه افراد دوست دارند صورتی داشته باشند که عضلات آن به خوبی حرکت کند. حرکت عضلات صورت باعث می‌شود احساسات افراد به خوبی نشان داده شود؛ به‌عنوان مثال همه افراد دوست دارند هنگامی که می‌خندند صورت آن‌ها این خنده را نشان دهد. اگر ماندگاری بوتاکس همیشگی باشد هیچ‌گاه افراد از این روش استفاده نخواهند کرد؛ زیرا عضلات صورت آن‌ها برای همیشه بی‌حرکت خواهد ماند. بعد از ۲ تا ۶ ماه به تدریج تأثیرات بوتاکس کاهش پیدا کرده و عضلات صورت حرکت خود را آغاز می‌کنند.

کاربردهای تزریق ژل

تزریق ژل صورت

برای سفت کردن پوست صورت می‌توان از پرکننده‌های مختلفی استفاده کرد. تزریق چربی یا تزریق ژل راه‌های مختلفی است که افراد می‌توانند برای بالاکشیدن صورت خود از آن‌ها استفاده کنند. فرآیند این درمان حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. باتوجه‌به ناحیه‌ای که تزریق انجام می‌شود این مدت‌زمان متغیر خواهد بود. استفاده از مواد بی‌حسی موضعی ضرورتی برای بیماران ندارد؛ اما باتوجه‌به مقدار درد می‌توان از این مواد استفاده کرد. بعد از انجام تزریق، صورت افراد ورم زیادی دارد. معمولاً بعد از گذشت سه روز نتیجه واقعی قابل دیدن خواهد بود.

تزریق ژل لب

افزایش سن باعث کاهش حجم لب و برجستگی آن می‌شود. تزریق در لب به افراد کمک می‌کند تا زیبایی صورت خود را بیشتر کنند. این تزریق به دقت زیادی احتیاج دارد به‌عنوان‌مثال لب فوقانی نسبت به لب تحتانی کوچک‌تر است یا سمت راست و چپ لب کاملاً شبیه به یکدیگر هستند. هنگام تزریق باید به این موضوعات به‌خوبی دقت شود. این تزریق نسبت به سایر روش‌ها خطر و ریسک کم‌تری دارد. پزشک باید بعد از بررسی کامل اجزاء صورت، محل مناسبی را برای این تزریق انتخاب کند. مقدار ژلی که تزریق می‌شود باتوجه‌به نوع ماده‌اش متفاوت است. بعد از انجام تزریق برای جلوگیری از خون‌مردگی می‌توان از کمپرس یخ استفاده کرد.

تزریق ژل چانه

منظور از تزریق ژل به چانه یعنی شکل خط فک شخص شکیل، برجسته و زیباتر شود. افرادی که شکل چانه خود را دوست ندارند، به دنبال زیبایی و برجستگی بیشتر چانه خود هستند، به دلیل تغییر وزن چانه آن‌ها تغییر شکل داده یا به دلایل مختلف آسیب و ناهنجاری به این قسمت وارد شده، می‌توانند از تزریق ژل استفاده کنند. نتیجه این تزریق خیلی سریع قابل دیدن است و تا ۹ الی ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

تزریق ژل گونه

اکثر خانم‌ها برای برجسته‌تر کردن گونه‌های خود زمان زیادی را مقابل آینه می‌مانند. تزریق ژل گونه، روشی است که بدون جراحی گونه‌ها را برجسته می‌کند. دلایل مختلفی مانند افزایش سن یا کاهش وزن باعث لاغر شدن چهره افراد می‌شود. تزریق ژل علاوه بر رفع چین‌وچروک‌ها باعث برجستگی بیشتر گونه‌ها و تقارن بهتر صورت می‌شود. در مرحله اول پزشک متخصص صورت بیمار را به طور کامل ارزیابی کرده و ناحیه مشخص شده را بی‌حس می‌کند. بعد از اینکه دارو تأثیر خود را نشان داد تزریق انجام می‌شود. تزریق ژل به‌صورت حدوداً ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. افزایش حجم گونه‌ها باعث جوان‌تر شدن چهره افراد می‌شود. این عمل نیاز به بستری ندارد و افراد می‌توانند خیلی سریع فعالیت‌های روزانه خود را مجدداً انجام دهند.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت با تزریق ژل، یکی از جدیدترین روش‌ها برای زیبایی صورت است. این روش برای خانم‌ها و آقایان قابل انجام است. افرادی که نواحی مختلف صورت آن‌ها مانند فک یا چانه با یکدیگر همخوانی ندارد، می‌توانند از این روش استفاده کنند. برخی از افراد به دلیل نداشتن زاویه خاصی در صورتشان، چهره زیبا و جوانی ندارند. برای زاویه‌دار کردن صورت می‌توان از تزریق ژل استفاده کرد. در این فرایند با بزرگ‌تر کردن چانه، گونه یا حتی لاغر کردن صورت به چهره زاویه خاصی داده می‌شود. هدف از انجام این تزریق پرکردن نواحی است که حجم آن‌ها کاهش پیدا کرده است. زاویه سازی صورت با تزریق ژل معمولاً ۱۰ دقیقه زمان می‌برد. زاویه سازی مزایا مختلفی دارد به‌عنوان‌مثال:

 • باعث تقارن بیشتر چهره افراد می‌شود.
 • اجزای مختلف صورت در این روش برجسته‌تر و جذاب‌تر می‌شود.
 • گردی صورت از بین رفته و زاویه نیمرخ افراد بهبود پیدا می‌کند.
 •  ین روش باعث تناسب اجزای صورت و فک می‌شود.

هزینه تزریق ژل

 • باتوجه‌به نوع ژل و نیاز افراد هزینه این عمل متفاوت خواهد بود.
 • تعداد سرنگ‌هایی که برای این کار استفاده می‌شود، نقش زیادی در افزایش یا کاهش هزینه‌ها دارد.
 • اگر چین‌وچروک پوست افراد عمیق‌تر باشد، نیاز به ژل و هزینه بیشتری دارد.
 • گاهی اوقات صورت افراد نیاز به چند ژل مختلف دارد، این امر باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود.

انتخاب بهترین ماده و برند برای تزریق ژل اهمیت زیادی دارد. افرادی که قصد دارند از تزریق ژل استفاده کنند باید زیر نظر پزشکان متخصص و در کلینیک‌های معتبر این کار را انجام دهند. اشخاصی که بیماری‌های خودایمنی دارند، دچار دیابت هستند، خانم‌های باردار، افراد مبتلا به آسم یا افرادی که به اختلالات روانی مبتلا هستند نباید از تزریق ژل استفاده کنند.

خلاصه و نتیجه گیری

برای صاف کردن پوست، رفع چین‌وچروک‌ها، چاقی صورت، رفع ناهمواری‌های پوستی، پرکردن فرورفتگی‌ها، خوش فرم کردن صورت، برجسته‌تر کردن لب‌ها، برجستگی چانه یا زاویه سازی صورت می‌توان از تزریق ژل استفاده کرد. این شیوه نقش تأثیرگذاری در افزایش اعتمادبه‌نفس افراد دارد. آگاهی از عوارض تزریق ژل، انتخاب برند مناسب، مشاوره با پزشک و مراجعه به کلینیک‌های معتبر اهمیت زیادی دارد. دوران بهبود افراد باتوجه‌به نوع درمان متغیر است. میزان ماندگاری تزریق ژل باتوجه‌به ناحیه درمان، نوع فرآورده و شخص بیمار فرق می‌کند.

سایر خدمات ما